Kanały motoryzacyjne na Youtube, które warto śledzić

foto: youtube

Youtube to już nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim źródło darmowej wiedzy. Choć nie każdy kanał wnosi realną jakość, to jednak wiele z nich może być świetnym miejscem rzetelnych, wartościowych informacji. W tym tekście postaramy się pokazać subiektywny przegląd polskich kanałów motoryzacyjnych na Youtube.

W poniższym zestawieniu nie braliśmy pod uwagę kanałów przynależnych do dużych grup mediowych typu Auto Świat, TopGear czy TVN Turbo, które są często typowo oczywistym wyborem dla internautów. Unikaliśmy też szczególnie specjalistycznych kanałów, które skupiają się wyłącznie tylko na jednym gatunku motoryzacji na przykład pojazdów terenowych czy sportowych. Chcemy natomiast pokazać miejsca, gdzie twórcy z pasją dzielą się swoją wiedzą i tworzą wartościowy i merytoryczny kontent.

AutoCentrum

Jak możemy przeczytać na stronie autocentrum.pl portal został stworzony w oparciu o ideę „użytkownicy dla użytkowników”. Założyciel serwisu, Zachar Zawadzki, cieszy w mediach motoryzacyjnych dosyć sporą popularnością dzięki jego fachowym i profesjonalnym testom. Na kanale YouTube znajdziemy przede wszystkim prezentacje nowych aut wraz z testem realnego spalania oraz dokładnego przyspieszenia pojazdów. Kanał w styczniu 2020 roku miał już ponad 270.000 subskrypcji.

Marek Drives

Prowadzony przez Marka Wieruszewskiego kanał „Marek Drives” prezentuje przede wszystkim nowości z rynku motoryzacyjnego. Krytycznie, jak również często w swoim żartobliwym stylu, stara się odsłaniać wszystkie wady i zalety nowych modeli. Na YouTube jest już od 2011 roku mając prawie 200.000 subskrypcji.

Zachar Off

Tak, prowadzącym jest ten sam człowiek, co twórca serwisu AutoCentrum. W przypadku tego kanału możemy spojrzeć na motoryzację z nieco innej strony. Publikowane filmy mają bardziej charakter bloga z prywatnymi opiniami na wiele tematów ze świata samochodów. Inegralną częścią kanału są testy używanych, do których zapraszani są właściciele prezentowanych pojazdów.

Złomnik

Wiele osób może być zaskoczona tym wyborem, jednak w naszej ocenie jest to najciekawsze źródło informacji na temat starych samochodów z poprzednich lat. Twórca kanału, Zbyszek Lomnik, z nieskrywaną szczerością testuje naprawdę leciwe pojazdy, które swoją swietność miały zazwyczaj w latach 80′-90′. Pod koniec 2019 roku zaczął prowadzić giełdę samochodów do 5000 zł na swojej stronie zlomnik.pl. Kanał przekroczył niedawno okrągłą liczbę 100.000 subskrypcji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw swój komentarz
Wpisz swoje imię