Sport i odżywianie – gdzie szukać informacji

Blog webmagazyn.pl/rehabilitacja-blog wystartował w sierpniu i pomimo, że częstotliwość artykułów zmalała w porównaniu do początkowego okresu to nadal cieszy mnie fakt regularnie rosnących statystyk z miesiąca na miesiąc. Moim celem nie jest produkowanie jak największej ilości tekstów. Tak jak pisałem na początku, chcę opisać swoją drogę od kontuzji do sprawności aby potem pamiętać i doceniać aktywność fizyczną i nie marudzić, że się nie chce. Bo czasami się chce, ale nie można.

Cieszy mnie również fakt, że część moich artykułów może w jakimś stopniu pomóc osobom w podobnej sytuacji. Teraz i w przyszłości. Chciałem opublikować tu część wiedzy, której sam szukałem i która może okazać się cenna dla osób walczących z kontuzją. Otrzymuję od Was wiadomości prywatne stąd pewnie kilka kolejnych tekstów będzie na tematy, które poruszacie w naszych rozmowach.

Polecane blogi o sporcie i odżywianiu

Dziś publikuję listę blogów i stron internetowych z których czerpię wiedzę na temat sportów, aktywności fizycznej i zdrowego żywienia. To właśnie w tych miejscach można znaleźć cenne porady jak zacząć lub wskoczyć na wyższy level w treningach oraz prawidłowo dbać o to, co na co dzień jemy. Kolejność przedstawionych źródeł losowa.
 

Biec Dalej i Wyżej
www.biecdalej.pl

Marcin Krasoń może być znany przede wszystkim z branży finansowej. Obecnie, w 2016 roku, analityk rynku nieruchomości w Home Broker. Wcześniej natomiast pamiętam Marcina ze świetnych tekstów w Open Finance. Często możemy zobaczyć go również w telewizji. Tak czy inaczej, mało kto wie, że Marcin znany jest też ze swojej pasji sportowej. Szczegółowo opisuje swoje wyczyny oraz treningi, a w portalach społecznościowych można go poznać z zupełnie innej strony – zakręconego maniaka wyczynów sportowych. Szczerze polecam 🙂
 

Warszawski Biegacz
www.warszawskibiegacz.pl

To tutaj czerpałem swoją pierwszą wiedzę na temat biegania i treningów. Sporo z polecanych przez Bartka ćwiczeń stosuję do dziś i wciąż chętnie czytam jego teksty. Bartosz Olszewski jest zapalonym biegaczem i jednocześnie profesjonalistą w tym co robi. Wielokrotnie zdobywał pierwsze miejsca w maratonach, a ostatnio znany też z wygranej Wings For Life World Run 2015 co dało mu 8 wynik na świecie. Jeżeli szukasz wartościowej wiedzy i merytorycznych tekstów to koniecznie zajrzyj na jego blog.
 

Run the World
www.runtheworld.pl

Partnerka Bartka i również zapalona biegaczka. Jak sama pisze zaczęła biegać by „coś” zmienić w swoim życiu. I zmieniła. W ostatnich latach osiągała znakomite wyniki w maratonach dzieląc się na swoim blogu swoim doświadczeniem i szeroką wiedzą. W każdy czwartek wspólnie z Bartkiem organizuje Treningi Ligi Biegowej na Agrykoli gdzie wspólnie można trenować z Kasią.
 

Motywator Dietetyczny
www.motywatordietetyczny.pl

Motywator Dietetyczny to blog, gdzie znajdziecie mnóstwo wartościowych informacji na temat tego jak pracuje nasz organizm oraz w jaki sposób prawidłowo się odżywiać. Szczególnie polecam kanał na Youtube gdzie autor dzieli się swoją szeroką wiedzą na temat prawidłowego żywienia. Wiele z przedstawionych faktów otworzy wam oczy na pewne potocznie przyjęte schematy i doda trochę zdrowego rozsądku. Dla mnie żywieniowy numer jeden.
 

Zapytaj Trenera
www.youtube.com/user/ZapytajTrenera

To właśnie w tym miejscu czerpałem swoją pierwszą wiedzę na temat ćwiczeń siłowych, treningów i żywienia. Sporo fajnych przepisów kulinarnych i porad w jaki sposób prawidłowo wykonywać treningi na siłowni oraz w domu.
 

PoTreningu.pl
www.potreningu.pl

Wiele moich zapytań w google kierowało właśnie na tą stronę. Duża porcja przydatnych artykułów i poradników. Znajdzie tu również społeczność „fit”, forum oraz sklep internetowy w którym swojego czasu również robiłem zakupy.
 

Jacek Bilczyński
www.youtube.com/user/JacekBilczynski

Jako ostatni punkt dodaję materiały Jacka. Jest dosyć dobrze znany w środowisku, często występuje w programach telewizyjnych jednak największą wartość jego aktywności myślę, że można znaleźć na kanale Youtube. Najwięcej faktów znajdziemy na temat żywienia i składników, które w określony sposób wpływają na nasz organizm i samopoczucie.

 

I to tyle ode mnie. Zapraszam do polecania własnych stron i blogów gdzie można znaleźć podobne tematycznie informacje 🙂

Grafika: www.sitebuilderreport.com/stock-up

Brak

Zostaw komentarz